Zwierzyniec – Perła Roztocza

Zwierzyniec jest małym, urokliwym miasteczkiem położonym w dolinie rzeki Wieprz w województwie lubelskim. Od dawna już uważany jest za turystyczno-wypoczynkową miejscowość. Nazywany jest perłą Roztocza i to całkiem słusznie. Specyficzny mikroklimat, mnóstwo zieleni, przepiękne pejzaże, historyczne zabytki związane z przeszłością miasteczka a także bliskość Roztoczańskiego Parku Narodowego czyni to miejsce tak atrakcyjnym.

Bogata baza noclegowa (meteor-turystyka.pl/noclegi,zwierzyniec,0.html) to aż 1000 miejsc w hotelach, kwaterach prywatnych, schroniskach, domkach letniskowych, gospodarstwach agroturystycznych. Zapewnia ona znalezienie odpowiedniego pokoju. Kilka punktów gastronomicznych ma w swej ofercie dania kuchni regionalnej jak i nowości kulinarne.

Największym atutem tego terenu jest niezmieniona przez człowieka przyroda – prawie dziewicza, czyste powietrze i cisza oraz spokój. Ma się wrażenie, że tutaj czas płynie wolniej. To co warto zobaczyć w Zwierzyńcu to „kościół na wodzie”, Stary Browar, dzielnica Borek z przedwojennymi zabudowaniami i wiele innych. Kiedy poznamy już miasteczko, wyruszamy dalej Roztoczańskim Parkiem Narodowym, może trasą rowerową liczącą aż 168 km, może weźmiemy udział w spływie kajakowym po rzece Wieprz albo zwiedzimy dalsze jakże piękne okolice. Ciekawą wycieczkę można urządzić do pobliskiego Szczebrzeszyna i zobaczyć pomnik chrząszcza ze słynnej bajki Jana Brzechwy, a właściwie pomniki, bo w całym mieście jest ich kilka. Obowiązkowo każdy przyjezdny robi sobie z nimi zdjęcia. Małe figurki można kupić jako pamiątkę w punktach informacji turystycznej i w sklepikach. Również na uwagę zasługuje piękny rynek i synagoga.

Każda pobliskich miejscowości oferuje turystom wiele atrakcji. Dlatego też całe Roztocze jest tak chętnie odwiedzane. Z dala od miejskiego gwaru, w zacisznym miejscu odpoczywa się najlepiej. Roztocze jest piękne o każdej porze roku i w każdej chwili można tutaj przyjechać. Doceniają to również fotografowie, którzy najczęściej jesienią, kiedy lasy zmieniają kolory, przyjeżdżają utrwalać to piękno na zdjęciach. Zwierzyniec na gości czeka zarówno latem i zimą. Jesienią natura pokazuje nam tak piękne barwy, że zapierają nam one dech w piersiach. Zwierzyniec to ważne miejsce na turystycznej mapie Polski. Każdy znajdzie tutaj coś, co go zauroczy. Może warto już dzisiaj pomyśleć o przyjeździe tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *