W poszukiwaniu orzeźwienia – Powidz

Z wyników przeprowadzonych sondaży wynika, że coraz więcej Polaków, wybiera miejsca na wakacje czy urlop, w których będzie mógł przede wszystkim wypocząć w ciszy i spokoju, z dala od miejskiego zgiełku, zabiegania, od którego pragniemy uciec. Mówiąc poetyckim językiem szukamy zwierciadła, które przeniesie nas w świat pełen życia, barw i świeżości. Nikt z nas nie chce oddychać spalinami czy dusić się w betonowej dżungli. Chociaż czasem w miastach organizowane są ciekawe wydarzenia, jak Air Show w Radomiu, warto oderwać się i uciec gdzieś bliżej natury.

Miejscem, które zabierze nas w niezwykły świat odpoczynku jest Powidz. To licząca około tysiąca stałych mieszkańców wioska, położona w północnej części Wielkopolski. Polacy przyjeżdżają tu, aby zapomnieć o otaczającym ich świecie i odpocząć w sąsiedztwie nieskalanej natury. Największą atrakcją przyciągającą turystów ze wszystkich stron jest największe Jezioro Wielkopolskie – Jezioro Powidzkie, a także ponad dwukrotnie mniejsze, ale równie malownicze Jezioro Niegądziel. Oba zbiorniki wodne są rajem dla wszystkich miłośników wodnego szaleństwa. Żaglówki, łodzie wiosłowe, kajaki, rowerki wodne – to widok krajobrazu Powidzkiego.

Jezioro zadowoli z pewnością wszystkich miłośników wędkarstwa. To właśnie w tutejszych wodach żyje niezwykle rzadki, ceniony i poszukiwany gatunek ryb, który występuje tylko w najczystszych wodach – sielawa. Ponadto mieszkańcami Jeziora Powidzkiego są również szczupaki, sandacze, okonie, czy liny.
Akwen urzeka swoją malowniczą i urozmaiconą linią brzegową.

Najpiękniejszym fragmentem jest z pewnością Zatoka Anastazewska. To idealne miejsce na spokojny wypoczynek w blasku obfitych promieni słonecznych, a także kąpiel w lazurowej wodzie. Warto dodać, że jeszcze kilka lat temu była ona zdatna do picia. Dzisiaj wciąż pozostaje jedną z najczystszych w Polsce. A wszystko to za sprawą panującej strefy ciszy oraz położenia w zacisznej okolicy, z dala od dużych ośrodków miejskich czy zakładów przemysłowych.

Oferta z noclegami Powidza to nieustannie powiększająca i rozbudowująca się baza, dzięki której wioska staje się coraz bardziej znaczącym letniskiem na mapie Polski, zachowując wciąż swój naturalny i czysty charakter pozbawiony gwaru i miejskiego hałasu. Nie brakuje tu kameralnych gospodarstw agroturystycznych oraz pensjonatów. Goście mogą wypoczywać w przestronnych i klimatycznych pokojach, które szczególnie sobie chwalą niezwykłą rodzinną atmosferę. Powidz to wspaniałe miejsce na wypoczynek od miejskiego szumu, cywilizacji i rutynowego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *