Pierwsze letnie kroki w Gąskach

Co roku wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie warto spędzić urlop. Popularnym kierunkiem jest Morze Bałtyckie. Osobom, które chciałyby dobrze się zrelaksować, cieszyć się pięknymi widokami, wygodnymi kwaterami i w dodatku korzystać do woli z atrakcyjnego kąpieliska, polecamy Gąski. To niezbyt duża miejscowość zlokalizowana w gminie Mielno, która co prawda ma doskonałą bazę noclegową, jednak mimo wszystko jest miejscem stosunkowo spokojnym.

Urlop to bardzo dobre rozwiązanie także i dla tych osób, które planują wypoczywać z całą rodziną. Jak już wspomnieliśmy, baza noclegowa wsi jest bardzo dobra – można tutaj znaleźć kwatery w różnych przedziałach cenowych, w różnym standardzie [http://meteor-turystyka.pl/noclegi,gaski,0.html]. Zaraz po wpisaniu w okienko wyszukiwarki internetowej frazy "noclegi Gąski" znajdziemy wszystkie niezbędne informacje, aby dokonać rezerwacji.

To wieś o dość rozproszonej zabudowie, gdzie można liczyć na spokój, po prostu doskonały wypoczynek na łonie natury. Nad samym morzem znajduje się wytyczone kąpielisko, którego długość wynosi 100 m. Wejście do tego rejonu znajduje się przy ulicy Latarników. Warto podkreślić od razu, że kąpielisko tutejsze jak najbardziej odpowiada wymogom jakościowym dla wody w kąpielisku Unii Europejskiej.
Także i osoby, które lubią aktywnie spędzać czas, nie będą rozczarowane urlopem w Gąskach.

Przez miejscowość przebiegają oznakowane szlaki turystyczne. Bardzo interesujący jest pieszy Szlak Nadmorski, którego długość wynosi 39 km. Szlak ten wiedzie z Pleśna przez Gąski (w pobliżu tutejszej latarni), Chłopy, Unieście, aż do Dąbek. Podczas wędrówki można liczyć na naprawdę wspaniałe widoki.

W Gąskach znajduje się ponadto malowniczy Pałac Morski. To zabytkowy obiekt, który pochodzi z drugiej połowy XIX wieku i który obecnie pełni funkcje hotelu oraz kawiarni. Ten piękny budynek znajduje się w bezpośredniej bliskości morza. Do brzegu Bałtyku jest stąd zaledwie 900 metrów. Co więcej, sam pałac otoczony jest pięknym starannie zaprojektowanym parkiem.

Powinno się naturalnie odwiedzić tutejszą piękną Latarnię Morską. To obiekt zbudowany pod koniec XIX wieku, którego wysokość wynosi nieco ponad 50 m. Z tarasu widokowego, na który wiedzie 190 stopni, rozciąga się widok na morze, pobliskie Sarbinowo, Mileno, Chłopy oraz Unieście. Jest otwarta dla zwiedzających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *