Odkrywamy Sudety – klimatyczny Radków

Góry Stołowe to malowniczy fragment Sudetów, ciągnący się na długość około czterdziestu kilometrów. Przez wielu uważane są za najpiękniejsze i najatrakcyjniejsze pasmo górskie w Polsce. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż swoimi niebywałymi kształtami i ogromną masywnością skradły serca niejednego turysty. To doskonałe miejsce na górskie wspinaczki i klimatyczne wędrówki. Spacer po Parku Narodowym Gór Stołowych na długo pozostaje w pamięci. Wędrowanie wzdłuż niezwykłych rzeźb stworzonych przez naturę oraz podziwianie bogatej fauny i flory napawa przyjezdnych ogromnym optymizmem i daje zastrzyk energii.

Najwyższym szczytem Gór Stołowych jest Szczelniec Wielki, które wysokość wynosi niemalże dziewięćset dwadzieścia metrów nad poziomem morza. Do osiągnięcia tej liczb brakuje zaledwie jednego metra. Na szczyt prowadzi oryginalna droga, którą tworzy prawie siedemset kamiennych stopni, których pokonanie zajmuje około czterdzieści minut. To z pewnością jedna z ciekawszych metod zdobywania gór. Gdy już uda się pokonać stopnie i górę, czeka na wędrowców nagroda – niezwykły widok, który zapiera dech w piersiach. W punktach widokowych można podziwiać cały Park Narodowy Gór Stołowych, a w oddali zarysowują się nawet szczyty Karkonoszy. Cechą charakterystyczną tego szczytu jest nie tylko jego niefrasobliwy kształt, ale także mnóstwo niewielkich labiryntów i małych wgłębień. Ze względu na tak atrakcyjne położone Radkowa w sąsiedztwie Gór Stołowych, w mieście powstała całkiem spora baz noclegowa, w ofercie której znajdziemy pokoje gościnne, drewniane domki letniskowe, eleganckie pensjonaty, a nawet luksusowe hotele i apartamenty.

Dostępne w gminie Radków zakwaterowanie dla podróżnych to przede wszystkim w obiekty o typowo góralskim stylu. Nie znajdziemy tutaj minimalistycznych, nowoczesnych form, ale bogate, drewniane zdobienia, które nadają całej miejscowości niezapomniany klimat z inspirującą domieszką historii i sztuki. Jednym z bardziej interesujących obiektów jest Hotelik Czarodziejski Młyn, który bardzo przypomina starą rezydencję położoną z dala od drogi pośród drzew i zieleni ogrodu. Za nocleg w takim miejscu zapłacimy już od 30 zł. Radków to niezwykle klimatyczne, unikalne wręcz miejsce na turystycznej mapie Polski. Mimo skromności ma w sobie ogromną magię, której po prostu nie można opisać, trzeba to samemu poczuć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *