Krynica-Zdrój – świetne miejsce dla aktywnych przez cały rok

Krynica-Zdrój to uzdrowisko z licznymi źródłami i odwiertami wód mineralnych, ale także bardzo atrakcyjne pod względem aktywnej turystyki miejsce zarówno zimą, jak i latem. Położone w Beskidzie Sądeckim miasto zapewnia wiele atrakcji. Na przyjeżdżających tutaj czeka rozbudowana baza noclegowa (➤http://meteor-turystyka.pl/noclegi,krynica-zdroj,0.html), gastronomiczna oraz wiele miejsc wartych odwiedzenia.

Malownicze miasto sięga stoków otaczających je gór. Kiedy rozpoczyna się sezon narciarski, najważniejsza staje się Jaworzyna Krynicka, gdzie znajdują się trasy zjazdowe różnej długości z wyciągami. Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa na terenie Krynicy jest także snowpark oraz malownicze trasy biegowe – dzięki nim możemy na nartach dotrzeć np. do sąsiedniego Tylicza. Trasy i stoki są dobrze utrzymane i częściowo oświetlone. W okolicy uprawiać można nie tylko narciarstwo. Przez pozostałą część roku warto skorzystać z rowerowych oraz pieszych tras, oferujących niezapomniane widoki. Warto wybrać się z rowerem górskim na rajd po pięknych, ale i niekiedy wymagających terenach. Rozległe i urozmaicone trasy rowerowe znajdziemy w masywie Jaworzyny. Okolica sprzyja również uprawianiu jazdy konnej oraz nordic walking. Znajdziemy tutaj również parki linowe dla starszych i place zabaw dla młodszych – na Górze Parkowej, na którą można wejść albo wjechać wygodne kolejką, czeka wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko, m.in. rajskie ślizgawki i zjeżdżalnie pontonowe. Ciekawostką na terenie miejscowości jest całoroczne lodowisko oraz tor saneczkowy.

W Krynicy-Zdroju znajdziemy również wiele intrygujących miejsc i pięknych budowli. Główny deptak otoczony jest gmachami pijalni wód mineralnych, willami i sanatoriami, znajdziemy tu muszlę koncertową oraz fontannę. W mieście zobaczyć można Muzeum Nikifora – malarz tutaj właśnie spędził praktycznie całe swoje życie czy Muzeum Zabawek.

Jako miejsce wypoczynku i uzdrowisko miejscowość cieszy się niesłabnącą popularnością od lat. Wciąż powstają nowe sanatoria i hotele, znajdziemy tutaj domy wczasowe i pensjonaty, górskie schroniska, kempingi czy inne miejsca oferujące noclegi. Krynica-Zdrój przez cały rok oferuje też wiele klimatycznych restauracji i tradycyjnych karczm. To miejsce, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie i poczuć się wygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *