Jakuszycki klimat i niezapomniane wrażenia u szczytu Gór Izerskich

Miejscowością bez wątpienia kojarzoną z Górami Izerskimi są Jakuszyce, jedna z najwyżej położonych dzielnic Szklarskiej Poręby. Jest to typowa górska miejscowość, położona na pograniczu Polski i Czech. Słynie głównie z gospodarki turystycznej oraz małego ruchu przygranicznego. Do największych ciekawostek zaliczyć można bardzo wyjątkowy klimat, który porównywalny jest do tego z wysokości 1500 m n. p.m. w Alpach. Powoduje on długie utrzymywanie się śniegu oraz pozytywny wpływ na jakość powietrza.

Kolejna atrakcja to Polana Jakuszycka, na której od 2012 roku rozgrywane są zawody narciarstwa biegowego (szczegóły: wikipedia.org/wiki/Biegi_narciarskie). Z racji dużego prawdopodobieństwa sporej pokrywy śnieżnej, przyciąga ona rzesze miłośników tego sportu. Na zawody zjeżdżą licznie zawodnicy z wielu krajów. Następna atrakcja to najwyżej położona w Polsce stacja kolejowa, łącząca Harrachov po czeskiej stronie, z Jelenią Górą po polskiej. Do innych walorów okolicy należy zaliczyć liczne szlaki turystyczne i wiele imprez sportowych, jakie organizują władze.

Biorąc pod uwagę ilość atrakcji, jakie oferuje region Gór Izerskich, na pewno z wyborem miejsca noclegowego  nie powinno być wielkiego problemu (szczegóły ofert: meteor-turystyka.pl/noclegi,gory-izerskie,58.html), tak więc turysta szukający wrażeń z chęcią uda się na odpoczynek do jednego z nich. Na szczególną uwagę – będąc już na terenie przygranicznym – zasługuje Szkolne Schronisko Młodzieżowe Złoty Widok, położone w Piechowicach, które jak na tego typu obiekty, przygotowany jest na przyjmowanie zarówno dużych grup zorganizowanych jak pojedynczych turystów wędrujących po szlakach górskich. Dużym plusem jest ilość pokoi. Co prawda standard nie jest najwyższy, ale miejsce posiada swój specyficzny klimat schroniska, gdzie nie ważne są wygody, ale przygoda i poznani ludzie.

Schronisko wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oddało do dyspozycji gości kuchnię samoobsługową, miejsce grillowe i boisko. Dodatkowo, gospodarze oferują możliwość organizacji imprez okolicznościowych. Dla leniwych osób właściciele oferują smaczne, domowe i co najważniejsze – całodzienne wyżywienie. Wszystkie osoby, które chcą przeżyć niezapomnianą przygodę, muszą skorzystać z wycieczki w Góry Izerskie i w okolice Jakuszyc czy Szklarskiej Poręby. Lecz to jeszcze nie wszystkie urokliwe miejsca, które oferuje nam klimatyczna okolica tych Gór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *