Ciekawe miejsca w Żywcu

Żywiec jest niezwykle ciekawym miastem położonym w województwie śląskim. Miejscowość leży w otoczeniu ciekawych szczytów górskich, jak Grojec, Babia Góra, Łyska, Pilsko, Wielka Rycerzowa, Romanka, czy Skrzyczne. Żywiec mieści się w Kotlinie Żywieckiej, nad rzekami Sołą i Koszarawą. W okolicy znajduje się także atrakcyjne Jezioro Żywieckie ✒info pod www: wikipedia.org/wiki/Jezioro_%C5%BBywieckie. Miasto może pochwalić się także bogatą historią oraz dużą liczbą zabytków.

Co warto zobaczyć w Żywcu? Koniecznie odwiedźmy zespół zamkowo – parkowy. Mieści się tutaj Stary Zamek, Nowy Zamek oraz Park Zamkowy i Domek Chiński. Stary Zamek został wzniesiony w XV wieku z inicjatywy Komorowskich. Na przestrzeni lat uległ on licznym przebudowom. Obecnie możemy podziwiać neogotycką architekturę, która powstała dzięki koncepcji Habsburgów. Stary Zamek mieści siedzibę Muzeum Miejskiego. Warto zajrzeć w to miejsce, aby móc podziwiać eksponaty historyczne, przyrodnicze, etnograficzne, sztuki sakralne, a także rzeźbę i malarstwo. Nowy Zamek jest pięknym, klasycystycznym pałacykiem. Znajdziemy tutaj interesujący park miniatur budowli postawionych przez właścicieli Żywca. Piękny kompleks stanowi zespół dworski w Moszczanicy. Dwór reprezentuje styl klasycystyczny, powstał w 1828 roku. Na początku XX wieku został przebudowany. W skład zespołu wchodzi także stajnia, kaplica z 1908 roku oraz park. Ostatecznie dwór zaadaptowano na muzeum, między innymi instrumentów muzycznych. Koniecznie odwiedźmy to ciekawe i piękne miejsce.

W Śródmieściu znajdziemy ciekawy kościół św. Marka. Wiąże się z nim fascynująca historia. Pierwotnie drewniany budynek powstał jako wotum błagalne przeciwko zarazie w końcówce XVI wieku. W środku mieści się piękna drewniana polichromowana płaskorzeźba przedstawiająca św. Marka. Przy kościele jest położony także zabytkowy cmentarz oraz neogotycka grobowa kaplica, a także kamienna rzeźba św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus.

Jakie noclegi Żywiec może nam zaproponować? W Żywcu znajdziemy wiele ciekawych możliwości na każdą kieszeń ✒wybór pod www: meteor-turystyka.pl/noclegi,zywiec,0.html. Zapewnią nam one spokój oraz solidny odpoczynek w doskonałej atmosferze. Funkcjonują tutaj hotele, hostele, apartamenty oraz liczne pokoje gościnne. W okolicy znajdziemy także gospodarstwa agroturystyczne, które zapewnią nam bliski kontakt z naturą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *