Ciekawe miejsca, które warto zobaczyć we Władysławowie

Gdy do Władysławowa dojeżdżamy od strony Trójmiasta naszym oczom ukazuje się monumentalna budowla z charakterystyczną strzelistą wieżą. Budowla ta często mylona jest z kościołem, ale w rzeczywistości to "Dom Rybaka".
Zbudowany został w połowie lat 50. ubiegłego stulecia w stylu socrealistycznym. Pierwotnie miał służyć jako hotel dla rybaków, jednak teraz jest jedną z największych atrakcji Władysławowa. Często organizowane są w tym miejscu dla przyjeżdżających tu turystów wystawy rękodzieła kaszubskiego, które wykonał wyśmienity rzeźbiarz Leon Golli.
Na chwilę obecną "Dom Rybaka" to budynek, w którym mieści się Urząd Miasta oraz NZOZ. Budynek ten jednocześnie stanowi najwyższy budynek w tym mieście, a z wieży widokowej (przy dobrej widoczności), można zobaczyć całą panoramę Władysławowa, Półwysep Helski jak i Latarnię Morską w Rozewiu.
Do dyspozycji turystów w "Domu Rybaka" jest taras widokowy, który ma 45 metrów wysokości. Z tego miejsca można również podziwiać piękne widoki tego miasta, ale należy pamiętać o wypożyczeniu lornetek. Na wieży widokowej "Domu Rybaka" dla turystów udostępniono "kulę", która rekompensuje w całości wszelkie niedogodności związane z tą atrakcją. Co ciekawe kula wznosi się na wysokość 63 metrów, z tego względu nie powinny z niej korzystać osoby, które mają lęk wysokości.
Nieopodal "Domu Rybaka" znajduje się Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, który również dostępny jest dla turystów – także pod względem sportowo-relaksacyjnym. Ośrodek mieści się nieopodal morza, co również jest ogromną zaletą. Oprócz tego w ośrodku na turystów czeka wiele atrakcji, których nie można ominąć spędzając urlop we Władysławowie. Do dyspozycji odwiedzających jest marmurowa fontanna, nowoczesny basen kąpielowy ze zjeżdżalnią oraz biczami wodnymi. Umiejscowione są tu również korty tenisowe, boiska do piłki nożnej jak i fitness club i kompleks odnowy biologicznej. Ciekawostką może okazać się to, że alejkami tego Ośrodka często spacerują znani sportowcy, którzy podobnie jak my chcą zregenerować siły do dalszej pracy.
Po całym dniu zwiedzania z pewnością będziemy bardzo zmęczeni. Chcąc odpocząć możemy do tego celu wybrać jeden z wielu ośrodków wypoczynkowych, które gwarantują turystom najwyższy poziom wyposażenia miejsc noclegowych. Koniecznie musisz odwiedzić jedno z kaszubskich miast, którym jest właśnie Władysławowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *